Σάββατο, Μαρτίου 15, 2014

Ηρόδοτος - Πανναξιακός 1-0 (βίντεο)

Ακόμα ένα τρίποντο πήρε ο Ηρόδοτος, αυτή τη φορά απέναντι στον Πανναξιακό όπου τον φιλοξένησε στην Ελιά και επικράτησε με 1-0! Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να πετύχουν και άλλα γκολ κάτι που όμως δεν έγινε και έτσι έμεινε το 1-0 τελικό σκορ. Στο 48' έπειτα από παράλληλη πάσα του Ζαφείρη, ο Κούρτι από κοντά σημείωσε το 1-0 και έδωσε σημαντική νίκη στην....
ομάδα του.
ΣΥΝΘΣΕΣΕΙΣ:
ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Ζαφείρης, Μπινιχάκης, Γεωργόπουλος, Αχιλλέως (63' Χαρίτος), Χατζηανδρέου (46' Σκουλάς), Βελέτης, Κούρτι, Πήλιος, Χατζηβασίλης (40' Ζαφείρης Α.), Κοζιράκης, Κλίνης
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ: Γιουργούσης, Χαμηλοθόρης, Μποδόνιας, Παναγιωτίδης, Ρόβας, Μπονιάκος (70' Μεσημέρης), Καλογέρης, Παπαδόπουλος,  Βούλγαρης (70' Σάντα), Λίμα, Ευρυπιώτης
Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΜΑΤΣ:
7'Σουτ του Ρόβα, η μπάλα πέρασε άουτ
10' Ο Πήλιος μπήκε μες την περιοχή, σούταρε από κοντά όμως ο πορτιέρο των φιλοξενουμένων μπλόκαρε
22' Σουτ του Ρόβα, άουτ
25' Σουτ του Ευρυπιώτη, ο Ζαφείρης απέκρουσε με διπλή προσπάθεια
31' Ο Κλίνης επιχείρησε σουτ μέσα από την περιοχή και ανάγκασε τον Γιουργούση σε μεγάλη απόκρουση!
 42' Ο Γεωργόπουλος σούταρε, η μπάλα πήρε πορεία προς το τέρμα και ο πορτιέρο μπλόκαρε
47' Σουτ του Κούρτι, απέκρουσε σε κόρνερ ο Γιουργούσης
48' ΓΚΟΛ! ΠΑράλληλη πάσα του Ζαφείρη στον Κούρτι, ο δεύτερος από κοντά έγραψε το 1-0!
59' Παράλληλη πάσα του Ευρυπιώτη στον Καλογέρη, το σουτ του δεύτερου π έρασε σύρριζα άουτ!
67' Ψιλοκρεμαστό σουτ του Ζαφείρη, κρέμασε το Γιουργούση όμως η μπάλα κατέληξε άουτ
68' Σουτ του Ζαφείρη, μεγάλη απόκρουση από τον τερματοφύλακα του Πανναξιακού!
77' Μαρκάρισμα του Παναγιωτίδη στο Ζαφείρη, οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι