Κυριακή, Οκτωβρίου 23, 2016

ΑΟ Σύρου - Πανναξιακός 3-2 (Βίντεο)

Μεγάλη νίκη που τον κρατάει στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα της ΕΠΣ Κυκλάδων πήρε ο Α.Ο Σύρου, καθώς επιβλήθηκε 3-2 του Πανναξιακού στο μεγάλο ντέρμπι της κατηγορίας. Μέτριο παιχνίδι στο Α μέρος με τον Α.Ο Σύρου να παίρνει προβάδισμα με το γκολ του Άγγελου Αργυρού στο 28΄, σε ένα διάστημα όπως η ομάδα της Νάξου πατούσε καλύτερα στον......
αγωνιστικό χώρο.
Καλύτερο θέματα στην «επανάληψη», με τις δυο ομάδες να προσφέρουν όμορφο θέαμα για το τελικό 3-2.
Τα γκολ του Αργυρού και Μανουδάκη ήταν αυτά που έδωσαν προβάδισμα στην Συριανή ομάδα, σε ένα παιχνίδι όπου ο Πανναξιακός έδειξε να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο. Το γκολ του Πανναξιακού σημείωσε ο Πολυκρέτης  στο 70ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, βάζοντας «φωτιά» στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Το 3-1 σημείωσε ο Παναγιώτης Ραμπαβίλας, με τον Κόλα να μειώνει στην εκπνοή του αγώνα.
Με τη νίκη αυτή, η ομάδα των Ρούσσου-Βαρθαλίτη έκανε το 4 στα 4 και παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α κατηγορίας. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα του Πανναξιακού στο φετινό πρωτάθλημα, μετά τις δυο νίκες και μια ισοπαλία στα ντέρμπι που έδωσε στις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος.