Κυριακή, Νοεμβρίου 25, 2012

O Πανναξιακός διέλυσε τον Διαγόρα με 5-1

Μια από τις μεγαλύτερες εκτός έδρας  νίκες της ιστορίας του  πέτυχε σήμερα το απόγευμα ο Πανναξιακός στη Ρόδο στο πλαίσιο της 6η αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Δ' εθνικής επί του ιστορικού Διαγόρα   με 5-1!!
Στο 86' λεπτό αγανακτισμένοι οπαδοί των γηπεδούχων   εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και άρχισαν να προπηλακίζουν τους παίκτες της ομάδας τους. Ο  διαιτητής κ. Χαλδαίος αναγκάστηκε να διακόψει  προσωρινά  το παιχνίδι  για να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να απομακρυνθεί ο κόσμος από το......
γήπεδο.
Στον αγωνιστικό τομέα ο Πανναξιακος ήταν  η ομάδα που κυριάρχησε  και στα 90 λεπτά του αγώνα.  Η υπεροχή του καρποφόρησε στο   39’ όταν ο Καραγιάννης ανέτρεψε τον Καρούση στην μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι το οποίο  μετέτρεψε σε γκολ ο Αριανούτσος ( 0 – 1). Στο 43’ ο Κεμαβόρ πάσαρε στον Δερμιτζάκη και αυτός από κοντά πέτυχε το 0 – 2. Στο 53’ ήταν η σειρά του Κεμαβόρ να σκοράρει (πλασέ από κοντά) για να κάνει το 0 – 3 και στο 65’ ο Αριανούτσος με σουτ έκανε το 0 – 4. Ο Ιμεραλιλάϊ μείωσε με πλασέ για τον Διαγόρα στο 66’ (1 – 4) και στο 70’ από κάθετη πάσα του Δερμιτζάκη ο Καρούσης από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 1 – 5.
  ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Παπαδόπουλος, Καραγιάννης (57’ Μπότσης), Παπαδημητρίου, Κενενούνης, Κιλασίν, Καρπούζης, Σκυαλλαράκης, Καραγεωργίου (46’ Φλεβάρης), Ιμεραλιλάϊ, Διακάκης, Ζωάννου (46’ Χατζηπέτρος)
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ: Θέμελης, Boniaco, Τζωρμπατζάκης (78’ Πετρόπουλος), Σταυρόπουλος, Τόσκας, Αριανούτσος, Καρούσης, Αθανασίου (83’ Χαμιλοθώρης), Κεμαβόρ, Δερμιτζάκης (82’ Τερόλη), Duka