Τρίτη, Μαρτίου 01, 2022

Μεγάλες διακρίσεις πέτυχαν οι αθλητές του Πανναξιακού στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου

Το ΔΣ του Πανναξιακού ΑΟ συγχαίρει θερμά τους πρωταθλητές στίβου του συλλόγου που κατέπληξαν με την εμφάνιση τους στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου που έγινε στο ΣΕΦ το διήμερο 26-27/02/2022.

Ειδικότερα οι Δημητράκης Ανδρέας στα 1500 και  Γκούρλιας Μάρκος στα 3000μ κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο. Η δε Μαρία Κάσσου κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στην κατηγορία των γυναικών στα 3000μ με εξαιρετική επίδοση που αποτελεί νέο πανελλήνιο ρεκόρ κλειστού στίβου στη κατηγορία Κ20.Με την επίδοση αυτή κέρδισε την συμμετοχή της στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Κ20 που θα γίνει στο Καλι της Κολομβίας.

Επίσης η Γεράση Ίρις κατέλαβε την 7η θέση στα 400μ ο Παναγιώτης Ακτύπης την 8η θέση στη.........

σφυροβολία ανδρών ενώ οι Σουκούλης Αλέξανδρος στα 3000μ και Πιταράκης Κωνσταντινος στα 200μ πέτυχαν πολύ καλές επιδόσεις.

Ευχαριστούμε της χορηγούς της ομάδας,Αρμακόλας ΜΟΤΟ,DOLE,KOUTELIERIS SUPER MARKETS,Hello Greece(Δημήτρης Καρούσης)για την βοήθεια τους στο τμήμα στίβου.