Κυριακή, Νοεμβρίου 03, 2013

Πανναξιακός- Ηρόδοτος 2-3

Την πρώτη του  ήττα  στο πρωτάθλημα  γνώρισε σήμερα το μεσημέρι ο Πανναξιακός  από τον Ηρόδοτο     με 2-3  στο ΔΑΚ  Νάξου στο πλαίσιο της  6ης αγωνιστικής  του 6ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.
Η ομάδα του Θανάση Κολιτσιδάκη έκανε ένα εντυπωσιακό  πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να προηγηθεί με 0-3 σημειώνοντας τρία τέρματα μέσα σε 22 λεπτά. Ο Αλέκος Ζαφέιρης άνοιξε το σκορ για....
την ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού στο 15΄ και δέκα λεπτά αργότερα ο Σαλταπίδας διπλασίασε τα τέρματα για την κρητική ομάδα που κατάφερε να σημειώσει και τρίτο γκολ στο 37΄ με τον Χαρίτο.
Και ενώ όλα έδειχναν ότι το δεύτερο ημίχρονο θα ήταν «ρουτίνα» για τον Ηρόδοτο ο Πανναξιακός του Γιώργου Βλαστού κατάφερε να μειώσει σε 1-3 στο 60΄ με τον Παπασταθόπουλο, και στο 77΄ ξαναμπήκε στο ματς κάνοντας το 2-3 με τον Δούκα δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι, με τον Ηρόδοτο πάντως να κρατάει στο τέλος την σημαντική νίκη που ήταν η πρώτη του μακριά από το Παγκρήτιο Στάδιο.