Κυριακή, Μαρτίου 06, 2016

Εξασφάλισε την παραμονή του στην Γ΄ εθνική ο Πανναξιακός!!!!

Στον «παράδεισο» της παραμονής στη Γ' Εθνική, βρίσκεται ουσιαστικά ο Πανναξιακός, ο οποίος πέρασε από τα Ιλίσια με το 60-53 επί του τοπικού Ηλυσιακού. Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο με διαρκείς εναλλαγές στο σκορ και τους παίκτες του Νίκου Χατζηπανηγύρη να δείχνουν πως δεν πρόκειται να πετάξουν «λευκή πετσέτα» (28-25), οι Νησιώτες επανήλθαν δυναμικά στην επανάληψη και πήραν τα ηνία της αναμέτρησης, προηγούμενοι εκείνοι πια με διαφορά τριών πόντων, με την πάροδο 30 λεπτών (41-44). Στην τελευταία περίοδο, διατήρησαν το υπέρ τους προβάδισμα, χάρη την εξαιρετική τους άμυνα κι έφτασαν σε ένα πολύτιμο «ροζ φύλλο», αφού......
 πλέον απομακρύνονται αρκετά από τη 10η θέση.