Δευτέρα, Οκτωβρίου 26, 2015

Μεγάλο «διπλό» ο Πανναξιακός στην Πετρούπολη

Ο Πανναξιακός νίκησε με 73-81 τον Άρη Πετρούπολης, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου Νότου της Γ’ Εθνικής.
Η ομάδα από τη Νάξο είχε τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή του ματς, ωστόσο μετά το δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να πάρει διαφορές άνω των 5+ πόντων και να τις διατηρήσει μέχρι και το τελικό σφύριγμα των διαιτητών, φεύγοντας από την Αθήνα με ένα μεγάλο «διπλό». Εκτός έδρας επιβλήθηκε και......
ο Πρωτέας Βούλας, με 68-62 του Ιπποκράτη Κω, κι έκανε το «τρία στα τρία» στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ αναβλήθηκε το Τρίτων-Σπόρτιγκ εξαιτίας ακαταλληλότητας του γηπέδου και θα οριστεί σε νέα ημερομηνία από την ΕΟΚ.
Αήττητος παρέμεινε και ο Κάδμος, μετά την άνετη επικράτησή του απέναντι στο Μρούσι (73-55). Σε ένα συγκλονιστικό ματς, που κρίθηκε στην παράταση (69-69 κ.α.) η Αγία Παρασκευή νίκη με 84-67 τον Έσπερο Λαμίας, δύσκολη νίκη είχαμε και για τον Άρη Νικαίας απέναντι στον Ηλυσιακό, με 75-69. Τέλος, ο Ηρόδοτος υποδέχθηκε στο κρητικό ντέρμπι τον Κύδωνα και έκαμψε την αντίστασή του με 70-62.
Τα αποτελέσματα της 3η αγωνιστικής:Άρης Πετρούπολης-Πανναξιακός 73-81
Ιπποκράτης Κω-Πρωτέας Βούλας 62-68