Δευτέρα, Ιανουαρίου 28, 2013

ΠΕΡΑΣΑΝ ΝΙΚΗΦΟΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΝΕΟΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΕΡΣΑΝΙ

Με σκορ 1-3 οι νέοι του Φιλωτίου πέρασαν από το Αγερσανί παίζοντας  κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο προσπαθώντας να αναπτυχθούν περισσότερο από  το κέντρο. Στο πρώτο ημίχρονο το Φιλώτι είχε την πρωτοβουλία των  κινήσεων αλλά οι γηπεδούχοι στέκονταν  πολύ καλά αμυντικά και ήταν περισσότερο  παιχνίδι κέντρου. Το Φιλώτι κατάφερε και πέτυχε 2 τέρματα στο πρώτο  ημίχρονο με το Μανιό και τον Κρασσά και πήγε στα.......
αποδυτήρια με διαφορά  ασφαλείας.  Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Αναγέννησης μπήκε  δυνατά και προσπάθησε με συνεχή πίεση  να μειώσει  στο σκορ και να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Το Φιλώτι όμως ήταν αυτό  που βγήκε στη κόντρα και με το Μανιό έκανε το 0-3 δίνοντας τέλος  στις ελπίδες της Αναγέννησης  για κάτι καλό από αυτό το παιχνίδι. Λίγο πριν τη λήξη του αγώνα η  ομάδα της Αναγέννησης κατάφερε και πέτυχε το γκολ της  τιμής  σε μία φάση διαρκείας  στα καρέ του Βασιλάκη Μ. Με τη νίκη αυτή το Φιλώτι έφτασε στους 9 βαθμούς και βρίσκεται  στην τέταρτη θέση 6 βαθμούς πίσω από τη θέση που οδηγεί στα μπαράζ. Η ομάδα της Αναγέννησης στην 5η θέση με  6 βαθμούς.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΑΞΟΥ: Lula, Κοκκολιός Ε., Δημητροκάλλης Ν., Κουφόπουλος Κ., Μαργαρίτης Ε., Σαντοριναίος Στ., Βαθρακοκοίλης Ι., Σαλτερής Α., Βαθρακοκοίλης Ν., Memlika, Papa.
ΑΜΣ ΦΙΛΩΤΙΟΥ: Βασιλάκης Μ., Μουστάκης  Ε., Μουστάκης Γ., Δέτσης Γ.,    Βασιλάκης Π., Μανιός ΣΤ., Κρασσάς  Στ., Μανιός Γ., Μαράκης Ι., Καλαβρός Ν., Βασιλάκης Κ.

ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕ ΧΛΟΟΤΑΠΗΤΑ ΣΤΟ ΦΙΛΩΤΙ!!!!!!