Κυριακή, Μαρτίου 27, 2011

Πανθηραικός - Πανναξιακός 1-2

Νίκη τίτλου πέτυχε ο Πανναξιακός σήμερα το πρωί στην Σαντορίνη κόντρα στον Πανθηραικό με 2-1 και ετοιμάζει τις βαλίτσες του για την Δ' εθνική κατηγορία.
Ο Πανναξιακός ήταν καλύτερος σε όλους τους τομείς και κέρδισε δίκαια τον έτερο μνηστήρα της κορυφής μέσα στην έδρα του.
Οι παίκτες του Στέφανου Μειμάρολου παρα το εχθρικό κλίμα που συνάντησαν, τόσο κατά την άφιξη της αποστολής όσο και στην διάρκεια του αγώνα από μια μερίδα φανατικών οπαδών του Πανθηραικού, μπήκαν ψυχωμένα στο γήπεδο και κατάφεραν να προηγηθούν στο πρώτο ημίχρονο με τον συνήθεις ύποπτο Λευτέρη Σουσούνη(φωτο) με 1-0 . Στην επανάληψη συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και διπλασίασαν τα τέρματά τους με το δεύτερο γκολ του Σουσούνη και η μυρωδιά της ανόδου άρχισε να γίνεται πλέον αισθητή.
Οι Γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν προς το τέλος του παιχνιδιού 2-1 αλλά δεν είχαν τις απαιτούμενες ψυχολογικές δυνάμεις ούτε και τον χρόνο για να γυρίσουν το παιχνίδι. Bookmark and Share