Δευτέρα, Ιανουαρίου 17, 2011

Κορίτσια για φίλημα!!!!

Σε αγώνες προπόνησης εξελίχθηκαν τα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου για τα γυναικεία τμήματα βόλεϋ του Πανναξιακού(κορασίδες, γυναίκες και νεάνιδες ) αφού κέρδισαν σε ρυθμό ρελαντί και στις τρεις αναμετρήσεις που έγιναν στο κλειστό του ΔΑΚ Νάξου τα αντίστοιχα του Νεωρίου με το ίδιο σκορ 3-0, ικανοποιώντας την διοίκηση και τους φιλάθλους που βρέθηκαν στις εξέδρες.
Τα κορίτσια του Μπάμπη Καλογιαννίδη χωρίς να πιάσουν ιδιαίτερα υψηλά επίπεδα απόδοσης, επηρεασμένες από τη διακοπή του πρωταθλήματος λόγω των εορτών, κατάφεραν να αντεπεξέλθουν και να πάρουν την νίκη απέναντι σε έναν αντίπαλο που δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από μία αξιοπρεπή εμφάνιση
Το πρόσωπο όμως που έκλεψε την παράσταση ήταν το νέο απόκτημα του Πανναξιακού, η διεθνής Έλενα Γκόρτσανιουκ που έκανε την πρώτη της εμφάνιση μπροστά στο Ναξιακό κοινό.
Γυναίκες
Πανναξικός – Νεώριο 3-0 (25-12 σε 21 λεπτά, 25-17 σε 22 λεπτά και 25-12 σε 19 λεπτά)
Πανναξιακός: Απειρανθίτου, Χριστοδημητροπούλου, Καπαρέλη, Φάρκωνα, Φραγκίσκου, Σκούνα, Κοντοπούλου, Βασιλάκη, Αξαοπούλου, Γκόρτσανιουκ, Λιανοπούλου και Σέργη
Νεώριο : Αλτούβα, Μεργιά. Δάβιου, Ζαράνη, Πατσέα, Καραηλία, Κεφαλλιανού, Τζιώτη – Καρπουζά και Ρηγούτσου
Κορασίδες
Πανναξιακός – Νεώριο 3-0 (25-10 σε 18 λεπτά, 25 – 09 σε 17 λεπτά και 25-15 σε 15 λεπτά)
Πανναξιακό : Σέργη, Καπαρέλη, Αξαοπούλου, Σκούνα, Κοντοπούλου, Βασιλάκη, Ζαλώνη, Λιανοπούλου και Χαριστοδημητροπούλου
Νεώριο : Μεργιά, Ζαράνη, Καραηλία, Ξαγοράρη, Τζιώτη – Καρπουζά, Ρηγούτσου και Λούλου.
Νεάνιδες
Πανναξιακός – Νεώριο 3-0 (25 – 9 σε 13 λεπτά, 25-12 σε 16 λεπτά και 25-15 σε 21 λεπτά)
Πανναξιακός: Σέργη, Καπαρέλη, Αξαοπούλου, Σκούνα, Κοντοπούλου, Βασιλάκη, Λιανοπούλου και Χαριστοδημητροπούλου
Νεώριο: Μεργιά, Ζαράνη, Πατσέα Καραηλία Μ, Καραηλία Τρ. Λάτουβα, Τζιώτη – Καρπουζά, Ρηγούτσου.