Κυριακή, Μαρτίου 21, 2010

Αυτοκτονία του Πανναξιακού στην Πάρο

Την μεγάλη ευκαιρία να μειώσει την διαφορά απο την πρώτη θέση των play off κλώτσησε σήμερα στην Πάρο ο Πανναξιακός αφού κατάφερε να ισοφαριστεί σε 4-4 στο ωραιότερο παιχνίδι της χρονιάς από τον Νηρέα (ενώ είχε προηγηθεί με 1-4). Οι παίχτες του Σ. Μειμάρογλου μπήκαν δυνατά στο ματς και σκόραραν στο 5ο μόλις λεπτό με τον Σουσούνη, μετά από σέντρα του Κατσάνη. Οι Παριανοί εκμεταλεύτηκαν την ολιγορία της άμυνας του Πανναξιακού και ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Κρίστο στο 26'.
Ακολούθησε ενα τρελλό 15λεπτο της ομάδας της Νάξου αφού στο 43' ο Μπαρδής έσπρωξε την μπάλλα στα δύχτια μετά απο υπέροχη προσπάθεια απο αριστερά του Σουσούνη κάνοντας το 1-2, ενώ ενα λεπτό αργότερα ο Σουσούνης βγαίνοντας μόνος πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα κάνοντας το 1-3 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο πλέον ο
Πανναξιακός έκανε... το σκορ 1-4 στο 50' με τον Γ. Κατσάνη μετά από έξυπνο κλέψιμο του Μπαρδή ανάμεσα απο δύο αμυντικούς. Κάπου εκεί οι παίχτες του Πανναξιακού νόμισαν πως το παιχνίδι τελείωσε, ο Νηρέας πήρε τον έλεγχο και μείωσε με δύο γκολ του Μοστράτου (53', 63') σε 3-4, ενώ το τελικό 4-4 πραγματοποίησε ο Νικόλοφ στο 72'. Στην ουσία οι
Ναξιώτες γλύτωσαν τα χειρότερα αφού στο 90' ο Μοστράτος έχασε διπλή ευκαιρία να κάνει το 5-4.
Κορυφαίος του Πανναξιακού ο Σουσούνης αφού πέτυχε δύο γκολ δημιούργησε άλλο ενα και αποτέλεσε μόνιμη πηγή κινδύνου για τον Νηρέα. Μέτρια η διαιτησία των Δεληγιάννη-Ρούσου-Αγγέλου. Στα αξιοσημίωτα η παρουσία του συνδέσμου φίλων του Πανναξιακού αφού με τρελλό κέφι και θορυβώδη παρουσία κέρδισαν την μάχη της εξέδρας. Ανάμεσα τους και ο παλαίμαχος Παριανός παίχτης του Πανναξιακού Θ. Φυσιλάνης. Πολύ δύσκολη η συνέχεια για την ομάδα της Νάξου αφού συνεχίζει με ένα μόνον βαθμό (3) στα play off.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΡΘΙΟΥ - ΑΟ ΠΑΡΟΥ 2-2

ΑΝΩ ΣΥΡΟΣ - ΙΟΣ 4-0